اصول شستشوی لباس نخی

کته مثبت در مورد پارچه نخی این است که شما همیشه می توانید آن را با لباسشویی و آب گرم بشویید . اگر می خواهید لباستان آب نرود و احیانا رنگ ندهد دمای آن را حدود۳۰ درجه انتخاب کنید و از پودر یا مایع شوینده با کیفیت و خاصیت لکه بری در دمای پایین استفاده کنید .

اگر لباستان از جنس پنبه است و احتمال آب رفتن آن بالاست می توانید آن را با دست بشویید . برای حوله و ملحفه نخی که نیاز به بهداشت  و تمیزی بیشتری دارند دمای آب را بالاتر و بین ۳۰ تا ۴۰ درجه انتخاب کنید .

برای شستشو در دمای بالا حتما از شوینده های غیربیولوژیکی استفاده کنید چون شوینده های آنزیم دار در دمای بالا به خوبی عمل نمی کند .

نحوه شستن لباس های نخی

شستن لباس نخی و جلوگیری از آب رفتن آن

غم انگیز ترین اتفاقی که می تواند برای لباس خوشگل  و نخیتون بیافته این هست که بعد از اولین باری که شستید ببینید اندازه تون نیست و دوسایز کوچک شده.

پارچه های نخی از الیاف پنبه تهیه می شود مقداری مراعات حال این پارچه های حساس و لطیف را بکنید می توانید سال ها از لباس نخی خود استفاده کنید بدون اینکه کوچک بشود یا تغییر شکل بدهد .اگر برای شستن لباس ها از ماشین لباسشویی استفاده می کنید برای لباسهای نخی درجه حرارت ماشین را روی آب سرد بگذارید و درجه جنس لباس را هم روی گزینه لباسهای  لطیف تنظیم کنید. شوینده را بریزید ماشین کار خودش را انجام بدهد ، بلافاصله بعد از شسته شدن لباس ها آنها را از ماشین در بیاورید وآویزان کنید.

شستن لباس  نخی

اگر لباس نخی را با دست می شویید تشت را با آب سرد پر کنید و خیلی با ملایمت لباس را بشویید . برای شستشو و آبگیری ، چنگ زدن و چلاندن لباسها را بی خیال شوید .بعد از آبکشی ملایمی که انجام دادید لباس را لای یک حوله تمیز بپیچید و آب اضافه را بگیرید .بعد از یک تکون ملایم آویزانش کنید .لباس را به هر روشی که شستید برای آویزان کردنش اول آن را به چوب لباسی بزنید و بعد با چوب لباسی به بند آویزان کنید .لباس نخی مرطوب را در معرض آفتاب و باد مستقیم خشک نکنید .دیدید!!! جز آب سرد ، کمی ملایمت در شستشو و خشک کردن کار زیادی لازم نیست انجام دهید . همین یک ذره ملایمت و ظرافت کافیه تا مجبور نشوید از لباس محبوب خود به خاطر آب رفتن خداحافظی کنید.

درباره نویسنده

site tow 2

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *